30 Kasım 2005

Numa Numa fenomeni!


Bir süredir ilgimi çeken bir fenomenden bahsetmek istiyorum. Bir ISBN 976-08-06 keşfi "Numa Numa" Song! Hala söylenmesi ve izlenmesi eğlenceli bu şarkı, internetin yeni fenomenlerinden. Yukarıdaki videoda Numa Numa şarkısına zannedersem Filipinler'den gençler playback yapıyorlar. Bu şarkıya sadece Filipinler'den değil, dünyanın her yerinden insanlar playback yapıyorlar. Kendilerini bu şarkıyı söylerken videoya çekiyorlar, internete upload ediyorlar. Amaçları sadece eğlenmek ve bu eğlenceyi paylaşmak.
Örneğin bu, veya bu, veya bu, bu da olabilir, buna ne dersiniz, ya buna? Sadece Youtube video paylaşım ortamında "Numa Numa" araması yaptığınızda bile karşınıza 203 adet farklı video ile karşılaşıyorsunuz.
Burada müthiş bir pazarlama fikri var. Eski bir şarkıyı tekrar nasıl popüler yaparsınız? İşte böyle! İnternet 2'nin nimetlerinden yararlanarak!. Uzun zamandır Numa Numa'yı izliyorum ve bu fikri Türkçe bir şarkıya bir blogda uygulasam mı diye düşünüyordum. Fakat buna mesai ayırma sorunlarım nedeniyle vazgeçmek durumundayım. İşte size fikir! Birileri bu fikri alsın, Türkçe bir şarkıya uyarlasın ve bu videoları bir blog altında toplasın. Eğlenceli olur bence. Ne dersiniz?
link

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home