24 Ocak 2006

Uzakdoğu’da yeni “Pop Yıldızı” Modeli
Kanıtlar gösteriyor ki, beklenmeyen şekilde, gençlerin yeni pop idolleri bildiğimiz modellerden farklı gelişmeye başladı. En azından Tokyo’da böyle. Bu, şu anlama geliyor: Genç erkeklerin genel geçer giyim modelleri eski bir deri ceket, üstünden dökülen büyük boy t-shirt, ucuzluktan alınmış bir kot pantalon ve şekilsiz bir ayakkabı yeni giyim modellerini tanımlıyor.

Artık berber salonlarında saçlarını kestirmiyorlar. Rüzgar tünelinde bir kavgaya tutulmuşlar gibi arkaya doğru dağınık şekil verdikleri saçlarını gerekirse kendileri kesiyorlar. Ucuzlukta buldukları şekilsiz, ıspanak yeşili bir kazağı 13$’a alıp giyiyorlar. Bunlar için paranın giyime harcanması anlamsız. Paralarını son çıkan bilgisayar oyununa veya yeni bir bilgisayar programına yatırmak için saklıyorlar. Bunların ekstra 1 saatleri var ise emin olun bunu bilgisayar oynayarak geçireceklerdir. Tokyo’nun yeni seks sembolleri, yeni idolleri bunlar.

23 yaşındaki Sayaka Miyazaki (kız) onlar için şöyle diyor: “Çok samimi görünüyorlar. Olaylara yaklaşımları sakin ve rahat. Giyimlerine, davranışlarına özen gösterenleri ise çok gülünç buluyorum, onlara tahammül edemiyorum. Kızlar, kendini öne atan, tarzıyla kendini göstermeye çalışan erkekleri itici buluyorlar. İlgilerini kaybediyorlar.” Aslında Miyazaki ilginç bir şey söylemiyor diye düşünebiliriz. Fakat Kore’li pop yıldızı Be Onjun’un son iki senedir yakaladığı popülerliği tanımlamamızda bu sözlerin yardımı oluyor. Be Onjun utangaç, kızlara karşı çekingen ve tarzı ile yukarıda tanımladığımız erkek modeline uyuyor ve bu haliyle Uzakdoğu’nun seks idolü konumunda.

Kaynak: International Herald Tribune 19 Ocak

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home