14 Mart 2006

100$ Ali M. Demirel


Türk- İngiliz sanatçılarının ortak katılımıyla gerçekleştirilen 'Melek Yüzlü Yabancı' sergisi, Hackney'deki Space Gallery'de açıldı. 'Yabancılık' temasını işleyen sergi Nisan'a dek sürecek.
"Yabancılık" temasını işleyen sergi, Londra Space Gallery'nin ardından 17 Mayıs - 24 Haziran arasında Akbank Sanat'ta Türk izleyiciyle buluşacak. Serginin Londra ayağına, Türkiye'den Ali M. Demirel, Gül Ilgaz, Erkan Özgen, Serkan Özkaya, Şener Özmen, Denizhan Özer, Seza Paker, Neriman Polat, Pınar Yolaçan ve İngiltere'den Dryden Goodwin, Simon Faithfull, Shoana Illingworth katılıyor.
Ali Demirel imzalı çalışma, dolar banknotları içinde geçiyor. Başlangıçta New Yorklu bir grubun "100 Dolar" adlı parçasına klip olarak hazırlanan videoda Lincoln ile Hamilton arasındaki eşcinsel ilişki anlatılıyor. Lincoln, Hamilton'a âşık! Hamilton, "Sevgilim olmak istiyorsan her gün bana 100 dolar vermen gerek" diyen şarkının sözlerine uygun olarak Lincoln'den her gün 100 dolar istiyor. Lincoln de U.S Treasure Building'e gidip 100 dolarlık banknotlar çalıyor.
kaynak
ali m. demirel
Linkler ve video için Selin Estroti'ye teşekkürler.

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home