02 Nisan 2006

))>><<((


Son zamanlarda izlediğim en etkileyici filmlerden birisi "Me and you and everyone we know". Öykü yazarı, yönetmen ve performans sanatçısı Miranda July'ın blogu da gayet samimi.
Filmin konusu kısaca: Christine Jesperson yanlız yaşayan enteresan bir performans sanatçısı ve ayakkabı satıcısıdır. Aynı zamanda yaşlılara ulaşımları için yardımcı olmaktadır. Fantastik sanatçı görüşünü, arzularını ve yakınında ilgisini çeken objeleri resmetmek için kullanmaktadır. Richard Swersey eşinden yeni boşanmış iki çocuk sahibi bir ayakkabı satıcısıdır. Richard’ın 7 yaşındaki oğlu Robby gizemli biri ile internette müstehcen şekilde yazışırken, 14 yaşındaki abisi Peter ise aşk ve evlilik hayalleri kuran komşu kızlarının deney erkeği olacaktır. Richard, büyüleyici Christine ile tanışınca hayatı değişir....Hem de hiç beklemediği bir şekilde...
link filmin anasayfası
link Miranda July'ın blogu

1 Comments:

Anonymous Meltem Sozer said...

Ben de bu filmden çok etkilenip bloğuma yazmıştım. Filmi alırken üzerindeki ödül sayısını görüp neredeyse geri bırakacaktım. Son zamanlarda ödüllü filmlerden çok dilim yandı. Ama gerçekten bu film izlenmeye değer.

12:52 ÖÖ  

Yorum Gönder

<< Home