29 Nisan 2007

Aranıyor


Tipografinin etkili kullanımına bir örnek daha. Bu video global bir markanın "this is wanted" isimli viral kampanyasının "teaser"ı. Web sitelerinde de görülen video sonrasında kampanyanın başlama tarihine yönelik geri sayım yapılıyor. Bütçe düşük, etki büyük. Hangi marka olduğunu söylesem mi? :) Viral etkiyi düşürmemek adına geri sayımın bitmesini bekleyelim.
link

3 Comments:

Blogger Osman Borutecene said...

Bu viral bir video değil. Hiçbir virütik özelliği yok. İnsanların bu videoyu yaymak için hiçbir motifleri olmaz. Bu sadece bir teaser.

Sadece reklamcı olmak isteyen insanlar bu videoyu yaymaya güdülenebilirler.

3:57 ÖS  
Blogger Osman Borutecene said...

Az önce yazmayı unuttum, videonun etkili tipografik kullanıma iyi bir örnek olduğuna yüzde yüz katılıyorum. Bu açıdan gayet başarılı olmuş.

3:59 ÖS  
Blogger Barış Erkol said...

Şuna katılıyorum. Viral kampanyanın teaser'ı demek gerekirdi belki de. Fakat katılmadığım bir nokta var. Bu videoyu sadece reklamcı olmak isteyenlerin birbirine göndereceklerini düşünmek çok anlamsız ve saçma bir yorum. İçerik ve içeriğin estetik sunumu insanları bu ve benzeri videoları göndermeye tabii ki güdüler. Bu güdü sizin hedeflediğiniz kitleye ne kadar yakınlaştığınızla ve onlara hitap edecek içeriği sunmanızla alakalı bir şey. Kampanyanın başlamasını beklemeye ne dersin??
Bu arada; yorum yaparken yazı diline biraz daha dikkat etmeni dilerim.

9:13 ÖS  

Yorum Gönder

<< Home